2019

Szkolenia: Grasshopper+

W serii wiosennej odbyły się szkolenia podstawowe w
Łodzi (11-12 maja), Katowicach (13-14 kwietnia) i Gdańsku (23-24 marca) oraz szkolenie Światło: Symulacje i Optymalizacje w Warszawie (9-10 marca).


Znów przeszkoliliśmy ponad 45 młodych architektów i projektantów. Kolejna seria rusza jesienią, pojawimy się w Krakowie, Warszawie, Szczecinie i Gdańsku.

Design for the 6th extinction w Instytucie Designu w Kielcach.
Antropocen jako wymiar ostatniej ery geologicznej informuje nas o zmianach jakich dokonał człowiek przez ostatnie dwieście lat. Dziś w momencie Wielkiego Przyśpieszenia należy bezzwłocznie zastanowić się nad tym jak projektanci mogą działać aby zmniejszać negatywne oddziaływanie środowiska zabudowanego. Jak pomóc mogą nam w tym technologie? Jak architekci mogą projektować aby wzbogacić środowisko? Jakie propozycje niosą nam nowe narzędzia oparte o sztuczną inteligencję? Jak prawo i certyfikaty odpowiadają na zmiany klimatu ?

Grasshopper Challenge-Edycja 2019
Zdobyte umiejętności należy stale ćwiczyć, dlatego przygotowaliśmy dla Was 7 zadań, które pomogą utrwalić wiedzę z zakresu oprogramowania Grasshopper.

Przez 7 dni, od 6 do 12 maja, codziennie, przekażemy Wam 1 ćwiczenie + zestaw komponentów, którym można sobie pomóc w rozwiązaniu zadania oraz rozwiązanie.

Mamy nadzieję, że pomoże to Wam przypomnieć sobie Grasshopper lub poczuć się z nim pewniej. Jeżeli rozwiążecie zadanie w inny sposób, nie ma problemu! Jeżeli nie uda Wam się go rozwiązań, to z pewnością dowiecie się jak.

Design for the 6th extinction na Politechnice Poznańskiej i Szczecińskiej
Kolejne dwa wykłady przybliżające tematykę projektowania w obliczu katastrofy gościły w Poznaniu i Szczecinie. Burzliwą dyskuję na WUT prowokowała prof. Krystyna Januszkiewicz oraz architekt miasta Szczecin.

Design for the 6th extinction. Architektura w obliczu katastrofy na Politechnice Warszawskiej.

Tomasz Kwaśniewski: Zginiemy?

Prof. Malinowski (klimatolog, dyrektor Instytutu Geofizyki UW): Akurat w tej chwili jest to bardzo prawdopodobne, że rzeczywiście niebawem wyginiemy.

TK: Wszyscy?

Prof. Malinowski: To zależy od sytuacji, ale co najmniej zginie nasza cywilizacja i, powiedzmy, 80% ludzi (…) Po prostu uruchamiamy procesy, które doprowadzą do tego, że nasza planeta nie da się zamieszkiwać. Wyginiemy w ciągu jednego pokolenia.

TK: Kiedy to się stanie?

Prof. Malinowski: W następnym pokoleniu.

TK: Rok 2050?

Prof. Malinowski: Tak, to już się będzie działać na wielką skalę.

Prof. Malinowski (klimatolog, dyrektor Instytutu Geofizyki UW): Akurat w tej chwili jest to bardzo prawdopodobne, że rzeczywiście niebawem wyginiemy.

TK: Wszyscy?

Prof. Malinowski: To zależy od sytuacji, ale co najmniej zginie nasza cywilizacja i, powiedzmy, 80% ludzi (…)