2018

Grasshopper Basics

W zimowej serii widzieliśmu się w Krakowie i Warszawie w czasie szkoleń wprowadzających do projektowania parametrycznego. Kolejne dwie grupy dowiedziały się jak zautomatyzować procesy projektowe i usprawnić szukanie opcji projektowych

Symulacje i optymalizacje

Warunki Techniczne jasno określają wytyczne dotyczące światła dla zabudowy mieszkaniowej, ponadto określają odległości do zastanych budynków. Dziś znamy nowocześniejsze metody niż linijka słońca, jak można je używać.

Przyjęliśmy się normom LEED i BREEM, które w inny sposób określają Komfort Widzenia i dostępność światła dziennego. W czasie dwudniowego kursu uczestnicy poznali nie tylko teorię dostępności światła, ale przede wszystkim nauczyli się wykorzystywać narzędzia, tak aby można było naszą pracę, jak najlepiej zautomatyzować.

Biomimkra. Wykład otwarty.

Czy człowiek na zawsze spalił mosty do świata natury?

Ile w nas jest zwierzęcia i w jakim stopniu nasza cywilizacja odzwierciedla naturę?

Biomimkra to szeroka i wieloaspektowa dziedzina nauki ujmująca tendencje do naśladowania zachowań i biologii zwierząt w celu usprawnienia funkcjonowania wynalazków technologicznych. Krótko mówiąc, to nauka o terenach wspólnych pomiędzy naturą, a techniką.

IV edycja Parametric Summer School w Gdyni

więcej na https://apsummerschool.com/ap-2018/

Parametric Winter School

Kolejną edycję Winter School w Zakopanem. Zimowe spotkanie wzbogaca warsztat projektowy, pokazuje narzędzia do symulacji pod opieką doświadczonych tutorów i projektanów. Warsztaty to tydzień intensywnej nauki, pracy, prototypowania, cięcia,modelowania, skryptowania, generowania, składania, wiercenia, łączenia, główkowania, rozkminiania, projektowania, a także świetnie spędzony czas w doborowej atmosferze młodych architektów, projektantów z całej Polski zainteresowanych nowych technologiami.